info technika rostliny ryby galerie denik kniha odkazy sluzby index index
Deník Sestupně - Obrátit

Člověk velmi rád zapomíná a jedním z účinných způsobů jak uchovávat historické informace je psát si deník. V mém případě je to deník akvaristický a v elektronické podobě. Třeba zrovna Vy v něm najdete něco co Vám pomůže. A proto je deník zde.
Objednejte si zasílání deníku mailem
2007-07-09 - INZERCE - Akvarium s prislusenstvim na prodej
Zdravim akvaristy, chtel bych timto nabidnout, verim ze za vyhodnych podminek, me akvarium s ocelovou konstrukci pro skrinku a par dalsich drobnosti. Protoze zacinam mit problemy s mistem, potrebuji dat pryc mou puvodni nadrz. Jedna se o zakazkove vyrobene akvarium ve Sklorexu o rozmerech 130 x 50 x 50 (325litru), lepene cernym silikonem. Nadrz je zachovala, neposkrabana. K teto nadrzi je dale ocelova konstrukce na ktere nadrz stoji na ktere je pripevnena skrinka z lamina. Skrinka bohuzel uz neni moc pekna, takze ji ani nenabizim, ale k dispozici je presny navod jak si ji lehce zhotovit z materialu z Hornbachu a na konstrukci osadit. Dale je k nadrzi par desitek kilo jemneho pisku a funkcni filtr Atman 3322 ale bez hadic a topitko 300W. To vse je k dispozici prvnimu zajemci za 2500 Kc a odvoz (minimalne je nutne odebrat nadrz a konstrukci). Specha! Nadrz je v Brne.

Nadrz je mozne videt zde: a take samozrejme v me galerii.

Prosim pokud vite o nekom kdo neco podobneho shani, necht me kontaktuje pres tuto stranku Diky a omlouvam se za prispevek, ktery je tak trosku mimo akvaristicke tema.

2006-12-28 - Game over!
Jak titulek napovida rozhodl jsem se po delsim vnitrnim boji akvarium minimalne docasne zrusit. 22.12.2006 jsem daroval posledni osazenstvo a 23.12.2006 nadrz rozebral. Vedlo me k tomu nekolik hlavnich duvodu
1) moje prace vyzaduje, abych velkou cast tydne travil v Praze. A co si budeme povidat tech 20 minut kazdy den co rostlinna nadrz potrebuje, proste sobotnim dopolednem nelze vynahradit. A navic cas, ktery mi zbyde chci venovat predevsim rodine.
2) Mam zase jine zajmy, ktere me ted opravdu naplnuji a kterym venuji zbytky casu a energie
3) Soucasnou nadrz a vybaveni bych uz na zalozeni uplne noveho akvaria nepouzil, stejne bych koupil vsechno znovu (pokud by mel nekdo zajem o nadrz, skrin, filtr, topitko a pisek, pouze vsechno, dejte vedet)

Takze jsem se rozhodl, ze rok ci dva pockam a uvidme :-). No vsak co, svet se urcite nezbori a je spousta zajimavejsich akvarii a dnes urcite i webu. Web samozrejme necham zit dal pro inspiraci jinym. Bohuzel uz na nem nebudou pribyvat dalsi prispevky. Leda, ze by se to ve me zase probudilo a nejake dalsi, nove akvarium by ozilo. Pak ozije i web.
Chtel bych podekovat vsem proznivcum meho akvaria, za to se mnou vydrzeli tak dlouho, ze mi fandili, radili a casto i pomahali. Mejte se vsichni nejen v Novem roce moc dobre a at Vase akvaria vzkvetaji!

Dadman. Howgh!

2006-09-29 - Po dvou letech aneb co dál ...
Tak si říkám, že už je po skoro dvou letech zase čas, abych něco napsal do svého akva deníku. Poslední záznam je z doby, kdy mě zase akvárium chytlo a rázně jsem ho překopal a rozjel po jedné jeho krizi. Defacto v zápětí však následovala krize další, protože jsem prostě neměl vůbec čas. Dnes bych Vám akvárium asi ukázat nemohl, protože s tím, co jsem vždycky dával na své stránky, nyní nemá mnoho společného. A stačí k tomu tak málo, aby se z pěkného akvária stala troska. Měsíc jsem neměl čas zajet pro CO2 a ještě mi odešel jeden předřadník, takže místo čtyř, svítily pouze 2 zářivky. A pak stačí měsíc v takovém provozu a je konec pro většinu kytek. Nyní jsem ve stádiu, že se musím rozhodnout jestli akvárium totálně zrekonstruuji (včetně skříně) a nebo jej zruším. Tak jsem sám zvědav jak to dopadne :-). Asi udělám nějakou anketku a nechám si od Vás poradit.

2004-11-21 - Stav po deseti dnech po zahájení obnovy
Akvárium prochází výraznou změnou. Je krásně vidět, jak se vyčistila voda a z ne příliš pěkných půdovních rostlin vyrůstají krásné zdravé a díky železu nádherně vybarvené lístky. Vláknitá řasa, kterou jsem musel dost často odstraňovat, se díky zlepšeným podmínkám vytrácí. Mrzí mě, že stále nemám ten foťák, abych mohl vyfotit jak v rámci jednoho centimetru stonku rostliny dojde k zásadní změně kvality celého rostlinného těla, když se zlepší podmínky v akváriu.
Bohužel nic není dokonalé a celý přerod akvária poznamenala i jedna smutná událost. Když jsem dával novou náplň CO2, kompletně jsem vyměnil i přívodní hadičku do akvária. Bohužel jsem zřejmě špatně připevnil hadičku k difuzoru a ta se díky vysokému tlaku uvolnila a celá bomba během několika hodin vybublala do akvária. Naštěstí je hadička v akváriu volně, takže se dostala až těsně ke hladině. Nicméně i tak hlasina CO2 ve vodě stoupla na takovou míru, že to odneslo asi 7 ryb, které se pohybovaly v blízkostí difuzoru. Nejvíce me mrzí moje velká skalára, která právě tam měla své teritorium. Dva dny bojovala o život, ale nakonec to nezvládla. Zajímavé je jak blahodárně zvýšená hladina CO2 působila na rostliny, ze kterých se doslova kouřilo, jak vypouštěly kyslík.

2004-11-13 - Práce na akváriu opět začaly
Tak se mi akvária po dlouhé době opět zželelo a začal jsem pracovat na jeho obnově do pořádné formy. Jak jste mohli pozorovat na mých stránkách, tak jsem se tento rok akváriu mnoho nevěnoval. Nebyl čas. Ale to už je ohrané téma.
Akvárium po většinu tohoto roku žilo setrvačností. Pouze jsem krmil ryby. Občas jsem vytrhal nějaké rostliny. Ale moc jsem netrhal, protože CO2 mi v bombě došlo někdy v létě a taky jsem ani nehnojil. Hnojivo bylo ve vodě z ryb, protože jsem ani neměnil vodu (až se za to stydím). Občas jsem akorát vyčistil sklo, abych neurazil návštěvu. Kupodivu návštěvy byly z akvária stále nadšení, tak jsem to raději ani nekomentoval. Některé rostlinné druhy se vytratily, některé zakrněly a zbývají pouhé trosky (např. E. tenellus). Některé rostliny měly v listech dírky. Zato některé nenáročné druhy se zase pěkně rozrostly.
Začal jsem tím, že jsem důkladně vyměnil vodu, kterou teď budu částečně měnít každý týden. Začal jsem hnojit PMDD, ale bez dusičnanů, těch mám dost ve vodě. Naplnil jsem bombu a začal intenzívně hnojit CO2. Už je to týden co jsem začal. Rostlinám začínají rašit krásně zdravé a silné listy, uvidíme.
Bohužel jsem půjčil foťák kamarádce do Peru, takže teď nemohu změnu stavu zaznamenávat. Sám jsem na to zvědav. Takže uvídíme. Zase by se měla potvrdit účinnost receptu CO2+PMDD+světlo. Necháme se překvapit.

2004-06-05 - Novinky
Tak, abych se přiznal, od února jsem na akvárium nesáhl. Prostě nebyl čas. Dokonce jsem ho ani nečistil a velmi zřídka ho jen brutálně protrhal. Dokonce jsem posledních 14 dní byl úplně bez CO2, protože jsem pořád nemohl najít vhodnou chvíli, abych odvezl bombu na plnění a potom si pro ni přijel. Rostliny kupodivu strádali jen mírně. Včera večer jsem tedy konečně naplněnou bombu připojil a dneska provedl akci Kulový blesk. Akce spočívala v tom, že jsem osazenstvo nádrže dal do vaničky (rostliny i ryby) a vypustil všechnu vodu. Písek jsem vypral v čisté vodě, takže defacto začínam zase od nuly. Už to bylo potřeba protože trávníky se hloubkově blbě odsávají, takže je lepší jednou rok-dva provést akci Kulový blesk :-). No a pokud najdu zase trošku času, tak zase genezi nafotím a dám na web.

2004-02-29 - Aktuální fotka akvária
Přidal jsem zcela aktuální fotku mého akvária do galerie. Můžete se na ni podívat zde. Jak je vidět, žádné převratné změny se nekonají. Pouze mírně modifikuji vzhled při protrhávání. Chtělo by to zase nějakou změnu, co říkáte ?

2004-02-03 - Akvarium roku 2004 na akvarium.sk
Možná již víte, že na www.akvarium.sk dnes odstartovala soutěž o akvárum roku 2004. Zůčastnil jsem se i já a vystavil své akvárium pod přezdívkou "Dadman". Věřím že patříte mezi příznivce mé nádrže a v soutěži mě podpoříte :-). Hlasování vyžaduje registraci, ale ta je velmi jednoduchá a rychlá a díky ní se budete moci podívat na 52 dalších akvárií.

2004-01-11 - Výměna vody aneb jak jste na tom Vy ?
Zase jsem o víkendu nestihl vyměnit vodu v akváriu. Už delší dobu přemýšlím o námětu na novou anketu a toto téma mě docela zajímá. Zkuste zahlasovat na homepagi Dadmanova akvária jak často a kolik vody měníte ve svém akváriu. Věřím, že výsledky budou zajímavé, proto se neostýchejte a najděte si chvilku času. Díky Dadman

2004-01-05 - Mapa rostlin Dadmanova akvaria
Zareagoval jsem na příspěvek v knize návštěv a kajícně udělal mapu rostlin s jejich popisem. Konečně jsem tedy dal dohromady naprosto aktuální popis rostlinsva v mém akváriu. Najdete ho zde

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-194
Další záznamy

Copyright 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Dadman